معرفی پردیس

معرفی 

دانشگاه شهید باهنر کرمان، یکی از برجسته ترین دانشگاه های کشور می باشد که به پشتوانه بیش ار نیم قرن فعالیت موثر آموزشی پژوهشی موفق، موفق به راه اندازی پردیس دانشگاهی با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید. پردیس دانشگاهی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اتکا به عنایت الهی و با بهره مندی از سوابق علمی و تحقیقاتی بسیار گسترده این دانشگاه، اعضای هیئت علمی ، پژوهشکده های متنوع و افتخارآمیز آن که همه ساله جزء مراکز تحقیقاتی برجسته کشور اسلامی برگزیده می شوند؛ در نظر دارد که با جذب دانشجو برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های گوناگون علوم پایه، کشاورزی، فنی و مهندسی، دامپزشکی، ادبیات و علوم انسانی، اقتصاد و مدیریت، تربیت بدنی و منابع طبیعی ؛ جایگاه بسیار والائی را در منطقه ایجاد نماید.

هدف دانشکده 

دانشگاه شهید باهنر کرمان به علت تعداد زیاد متقاضیان ورود به دانشگاه ها، عده زیادی از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی پشت در های کنکور جا می مانند. در بسیاری از موارد این افراد با صرف مخارج گزاف روانه کشور های خارجی می گردند وسرمایه زیادی از کشور خارج نموده و موجبات نگرانی خانواده ها را نیز فراهم می آورند. بدین جهت دانشگاه شهید باهنر کرمان در صدد بر آمد تا با تاسیس یک پردیس دانشگاهی امکان تحصیل در داخل کشور و دانشگاه معتبری چون دانشگاه کرمان برای این افراد فراهم آید. 

اساتید واحد پردیس دانشگاهی 

مامی اساتیدی که در این واحد مشغول به تدریس می باشند، از اساتید دانشگاه شهید باهنر کرمان هستند. در موارد معدودی نیز از اساتید دانشگاه های معتبر کشور  به صورت پروازی استفاده شده است.

مزایا تحصیل 

- مدرک فارغ ­التحصیلی،  دانشنامه رسمی دانشگاه شهید باهنر کرمان می­باشد.
- محتوای آموزش رشته­ ها و تعداد واحدهای هر رشته، مطابق با محتوای آموزشی و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشد.
- تدریس در این واحد توسط استادان دانشگاه شهید باهنر کرمان انجام می پذیرد.
- دانشجویان از امکانات  آزمایشگاهی،  کتابخانه ها و پایگاه های اطلاعاتی آنلاین دانشگاه شهید باهنر کرمان بهرمند می گردند.
- خوابگاه خودگردان برای دانشجویان دختر در مناسبترین منقطه شهر قرار دارد.
- دانشجویان این واحد از کلیه امکانات فرهنگی و رفاهی دانشگاه شهید باهنر کرمان برابر مقررات برخوردار هستند.